Niçin Avustralya?

Avustralya günümüzde özellikle gerek İngilizce dil eğitimi gerekse sertifika / diploma ve Üniversite eğitimi için  dünyanın en popüler ülkelerinden birisi.Avustralya ile ilgili Niçin’lerin sayısını artırmak mümkün. Ne kadar artarsa artsın Avustralya söz konusu olduğunda hepsi için çok olumlu ve ikna edici cevaplar bulunmaktadır.  Avustralyanın İkliminden modernliğine yaşam standartlarından öğrencilere sunduğu çalışma hakkına kadar bir çok sebep bulunuyor.

Avustralya Modern bir ülkedir:

Avustralya sosyoekonomik olarak dünyanın  ileri birkaç ülkesinden biridir. Bu durum ekonomi,  toplum güvenliği ve eğitim sistemlerinin kaliteli olduğunu en iyi şekilde ispatlamaktadır.

 

Dünyanın en çok yaşamak içşn en çok tercih edilen  şehirleri Avustralya’da:

Yapılan araştırmaların çoğu Sidney, Melbourne, Brisbane, Perth  gibi Avustralya şehirlerini dünyanın en yaşanılacak şehirler arasında göstermektedir.

 

Avustralya Güvenli bir Ülkedir. 

Suç oranının azlığı, halkın refah seviyesinin yüksek olması, sağlık servisleri, sivil toplum örgütleri, çevre temizliği, kültürel ve doğal güzellikler, çalışma şartları ve iş olanakları açısından mükemmel bir ülkedir.  

Eğitim Bakımından da Avustralya En çok tercih edilen ülkelerin başında gelmektedir.

 

Avustralya’da Eğitimin Tüm Aşamaları  Kalitelidir:

Avustralya üniversitelerinden edinilen diplomaların tüm dünyada geçerli olmasına bağlı olarak Avustralya üniversitelerini bitiren uluslar arası öğrenciler başarılı ve seçkin bir kariyere sahip olurlar

 

Avustralya  Diğer İngilizce Konuşulan Ülkelerin Çoğundan Daha Ekonomiktir:

Avustralya'da eğitim almak iki açıdan ekonomiktir. İlk olarak Avustralya'daki eğitim ve yaşam giderleri çok masraflı değildir. İkinci olarak ise öğrencilerin eğitimleri boyunca yasal olarak çalışabilmeleri ve bu şekilde ciddi oranda kazanç elde edebilmeleridir.

 

Avustralya’da Öğrenciler İçin Yalışma Hakkı Bulunuyor

Avustralya'da eğitim konusu ve eğitimin türü fark etmeksizin öğrenciler haftada 20 saat yasal çalışma hakkına sahip olmaktadırlar. Çalışarak yaşam giderlerinizi büyük ölçüde azaltabilirsiniz.

 

Avustralya öğrencilere Güvenli Eğitim ortamı sunar

Ülkede yaşayan uluslararası öğrenciler çok güvenilir bir atmosferde huzur içinde eğitimlerine devam ederler. Suç oldukça az oranlarda işlenmektedir.

 

Avustralyanın Yaşam Standartları Yüksektir

Avustralya yaşam standartları bakımından dünyanın en ileri ülkelerinden biridir. Sanatsal ve kültürel aktivitelerin oldukça gelişmiş olduğu ülkelerden sayılabilir. 1.000'den fazla radyo kanalı, 719 televizyon kanalı ile de tüm dünyada yaygın bir yayın ağı vardır.

 

Avustralya Konuksever Ortam sunar:

Dünyadaki etnik gruplardan çoğunluğu Avustralya'da bulunuyor. Avustralya'da etnik mutfaklar ve eğlenceli faaliyetler yer almaktadır. Avustralya'da değişik kulüpler ve etnik altyapıların temsilciliğini yapan dernekler bulunmaktadır. Şehir merkezlerinde çok çeşitli alışveriş alanları, restoranlar, tiyatrolar, sanat galerileri ve müzeler vardır. Halka açık çok sayıda park, bahçeler ve plajlar, spor ve aktivite alanları yer almaktadır.

 

Avustralya Eğitimö için İdeal İklime Sahiptir 

Avustralya bir kıtadır ve doğal olarak farklı iklimlere sahiptir. Kentlerin bulunduğu coğrafi bölgeler iklim koşulları açısından eğitim için idealdir.