Avustralya Demi Pair Programı

AVUSTRALYA'DA DEMİ PAIR PROGRAMI

Avustralya'ya eğitim amaçlı gelen öğrencilere haftada 20 saat ve tatillerde tam gün çalışma izni resmi olarak verilmektedir. Avustralya'da eğitim alırken bu çalışma iznini Avustralyalı bir aile yanında Demi Pair olarak değerlendirebilir, konaklama ücretinden tasarruf edebilir, üstelik para kazanabilirsiniz.

Demi Pair programına katılabilmek için Avustralya'da yoğun İngilizce programına kayıt yaptırılması gerekmektedir. Unutulmamalıdır ki Demi Pair programınındaki temel nokta eğitiminizdir. Aile yanındaki çalışma programınız okul dışı zamanlarınıza göre düzenlenmektedir. Buradaki amaç aile yanındaki çalışma saatlerinizin hiçbir şekilde okul programınızı aksatmaması, Avustralya'ya gidişteki ana amacınız olan eğitiminiz etkilenmemesidir. Üstelik konaklama ve beslenme için ek bütçe ayırmanıza gerek kalmadan, ek olarak her hafta ücret alarak!

Demi Pair Programının Ana Hatları

  • Avustralya'da ücretini ödeyerek yoğun İngilizce eğitimi almak
  • Avustralyalı bir aile yanında Demi Pair olarak onların yaşam tarzı ve kültürünü tanıma olanağı bulmak, İngilizce pratiği için ideal bir ortamda bulunmak.
  • Belirli sorumluluklar – çocuk bakımı, ev işlerine katkı gibi- karşılığında konaklama ve beslenme için para ödememek
  • Haftalık 75-150  AUD cep harçlığı kazanmak . Cep harçlığı çalışılan zamana göre değişmektedir. Hafta15 saat ve altı çalışmalarda cep harçlığı verilmeyebilir.